Jak nie stracić fortuny z AWS?

bezpłatny webinar

Planujesz rozpoczęcie pracy z chmurą AWS, ale do tej pory odstraszało Cię widmo nieplanowanych kosztów, wymykających się spod kontroli? Słyszałeś mrożące krew w żyłach opowieści przekazywane w internecie o biednych użytkownikach chmury, którzy obciążyli swoje konta setkami tysięcy złotych, poprzez "przypadkowe" uruchomienie płatnych serwisów? A może pierwsze chmurowe doświadczenia masz już za sobą i szukasz sposobu na optymalizację kosztów?

Jeżeli odpowiedziałeś "tak" na którekolwiek z tych pytań, nasz webinar jest właśnie dla Ciebie! Dzięki niemu dowiesz się jak planować i zarządzać budżetem w AWS oraz jak taniej "wynająć" serwer przy użyciu spot instances. Dodatkowo omówimy możliwe ścieżki certyfikacyjne w technologiach AWS i przedstawimy Wam kurs "AWS: Solutions Architect Associate". 

kalkulator AWS.png
date.png

Termin spotkania: czwartek, 06.05, 18:30 - 20:00

place.png

Forma webinaru: wideokonferencja na platformie Zoom

web.png

Jak dołączyć do webinaru? Za pomocą aplikacji Zoom (https://zoom.us/) lub bezpośrednio z poziomu przeglądarki

price.png

Bilety: bezpłatne, obowiązuje rezerwacja miejsc

Agenda spotkania:

Część 1: Ścieżki certyfikacyjne AWS i rola architekta chmury AWS

Omówimy możliwe ścieżki certyfikacji w AWS. Odpowiemy na pytania - kim jest architekt chmury AWS oraz dlaczego planowanie i zarządzanie budżetem jest tak ważne podczas pełnienia jego roli.

Część 2: Planowanie i zarządzanie budżetem AWS

Przedstawimy usługi wspierające budżet AWS:

  • Billing dashboard, czyli miejsce w którym pokazane są nasze teraźniejsze i prognozowane rachunki za usługi AWS.

  • Kalkulator kosztów AWS, który pozwoli ci na zaplanowanie wydatków za usługi. Jakiś czas temu został on odświeżony i pozwala na dokładne określenie za jakie serwisy będziesz musiał zapłacić.

  • AWS Budgets pozwoli ci na ustalenie limitu wydatków oraz powiadomi cię, gdy będziesz się do niego zbliżał.

  • Cost explorer zwizualizuje historie i prognozy wydatków. W jasny i przejrzysty sposób zobaczysz jakie serwisy AWS kosztują (lub będą kosztować) cię najwięcej.

Część 3: Spot Instances

Dowiesz się czym są Spot Instances i jak "grać na giełdzie" serwerów w chmurze AWS. Rozsądne korzystanie z tego rodzaju instancji pozwoli ci na obniżenie twoich kosztów, bez znaczącego narażania ich stabilności lub dostępności.

Część 4: Q&A

Czas na Wasze pytania!

Sprawdź agendę webinaru!

Kto poprowadzi webinar?

Witold Sławko.png

Witold Sławko

Twórca i prowadzący kursu AWS

Trener z certyfikatami "AWS Architect Associate" oraz "HashiCorp Terraform Associate". Projektuje i implementuje rozwiązania w chmurze AWS w oparciu o praktyki IaC (Terraform). Wcześniej naukowiec, zajmujący się obrazowaniem rezonansu magnetycznego mózgu. Obecnie Inżynier DevOps, skupiający się na rozwoju dobrych praktyk CI/CD. Zagorzały Linuxowiec i miłośnik Open Source. Wszystko zrobi nie wychodząc z terminala. W wolnych chwilach majsterkuje przy Raspberry Pi.

Krzysztof_S.jpg

Krzysztof Stawik

Współzałożyciel akademii, twórca kursu DevOps

Współzałożyciel Panda Academy, a także współtwórca i prowadzący kursów o tematyce DevOps. Porzucił zawód akustyka aby zgłębiać tajniki wiedzy IT. Zawodowo realizuje się na dwóch frontach: oprócz Pandy pracuje jako DevOps-kontraktor w dużej, międzynarodowej korporacji. Pełnoetatowy tata.

Brzmi ciekawie? Zarezerwuj miejsce na webinar!

Formularz rejestracji na webinar AWS
arrow&v

Sprawdź powiązane kursy!