top of page

Kurs Vademecum IT

dla Rekruterów i pracowników HR

tryb zdalny | 9 godzin

kurs dla rekruterów i HR.png

ZDALNY

Znajdź wspólny język z informatykiem!

Nie wiesz czym różni się Java od JavaScript? Zastanawiasz się po co komputerowi wąż? Myślisz, kim do licha jest ten DevOps? Rekrutacja seniorów przyprawia Cię o ból głowy? Zapisz się na nasz kurs Vademecum IT, skierowany do Rekruterów
i pracowników HR
. Poznaj tajemnice Informatyków, tajniki ich pracy i zyskaj pewność siebie podczas każdego kontaktu
z potencjalnym kandydatem.

Podczas kursu poznasz aspekty budowy komputera oraz wiodących systemów operacyjnych. Wprowadzimy Cię w terminologię najważniejszych technologii komputerowych, takich jak sieci, chmura obliczeniowa czy maszyny wirtualne.  Dowiesz się co oznaczają poszczególne formaty plików i jak je uruchomić.

Następnie dowiesz się jak wygląda cykl życia aplikacji, nauczysz się rozpoznawać języki programowania (wraz z przypisaniem ich do odpowiednich kategorii), a także najpopularniejsze frameworki używane przez programistów. Zapoznasz się z paradygmatami programowania, rodzajami architektury aplikacji, testów, baz danych, a także z wybranymi, najpopularniejszymi narzędziami wykorzystywanymi w pracy specjalistów IT. Na koniec omówimy role w IT i Biznesie, dlaczego jest ich tak wiele i czym właściwie się zajmują.

Wiedza, nabyta podczas kursu, pozwoli Ci na lepsze zrozumienie wymagań technicznych pracodawcy. Łatwiej nawiążesz kontakt z kandydatem podczas rekrutacji, a także będziesz w stanie skuteczniej weryfikować poziom jego wiedzy, co pozwoli Ci na znalezienie odpowiednich osób na odpowiednie stanowisko.

Dlaczego warto?

  • Nabędziesz kompetencje, które powinien posiadać skuteczny rekruter IT.

  • Znajdziesz wspólny język ze specjalistą IT podczas rekrutacji.

  • Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci na samodzielną, wstępną weryfikację kandydatów na stanowiska względem reprezentowanego poziomu.

  • Zrozumiesz jak działają komputery i poznasz część z technologii popularnych w branży IT, również tych stosowanych w wielkich korporacjach.

  • Dowiesz się, że nie istnieje jeden Informatyk, różnorodność zadań wykonywanych przez inżynierów IT jest ogromna,
    a złożoność niektórych dziedzin uzasadnia wysokie płace.

  • Poznasz tajniki programowania aplikacji: języki programowania, paradygmaty, metodyki, architektury i w końcu narzędzia do implementacji wszystkich powyższych

sand.png

Ilość godzin: 9h, zajęcia teoretyczne

book.png

Prowadzący: kurs w całości prowadzony przez jego twórcę – aktywnego, branżowego praktyka z doświadczeniem w nauczaniu

clock.png

Tryb kursu: kurs zdalny wieczorowy, poniedziałek, środa i piątek, 17:30 – 20:30

place.png

Miejsce szkolenia: Wideokonferencje na platformie Zoom

Irek Strózik 2.jpg

Ireneusz Strózik

prowadzący kursu

Współzałożyciel Panda Academy, a także współtwórca i prowadzący kursów o tematyce DevOps. Zawodowo – doświadczony DevOps, a od kilku lat manager teamu DevOpsowego i SRE. Posiada obycie w pełnym spektrum pracy zespołu IT - od rekrutacji kandydatów po tworzenie architektury. Prywatnie futurolog, wielki fan Sci-Fi, miłośnik gier planszowych i komputerowych.

Zagadnienia

Podstawy świata IT

W tym dziale poznasz podstawy budowy komputera, wraz z opisem poszczególnych części i ich zastosowaniem. Dowiesz się też czym różnią się profesjonalne serwery od komputerów domowych. Poznasz wiodące systemy operacyjne.

Dowiesz się też w jaki sposób to wszystko działa. Począwszy od liczb binarnych, poprzez budowę sieci komputerowych, wyjaśnienie idei chmury obliczeniowej, maszyn wirtualnych, kontenerów, budowy aplikacji, a na rozszerzeniach plików
i aplikacji używanych do ich otwarcia bądź uruchomienia kończąc.

Technologie IT – co to jest i do czego służy?

W części drugiej poznasz cykl życia aplikacji. Nauczysz się rozróżniać jego poszczególne etapy. Dowiesz się jak dzieli się Języki Programowania ze względu na ich budowę i zastosowanie. Dodatkowo dowiesz się jakie są najpopularniejsze frameworki używane w danym języku (oraz czym owe frameworki są). Rozwikłamy różnice między różnymi specjalizacjami programowania, jak Frontend, Backend i Fullstack. Wskażemy różnice w architekturze programów. Wyjaśnimy czym różnią się od siebie testy manualne oraz automatyczne i do czego się je stosuje. Na koniec omówimy przekrojowo narzędzia stosowane w całym cyklu życia oprogramowania, włączając w to narzędzia używane przez inżynierów DevOps i Administratorów Baz Danych.

Funkcje w IT – kto jest kim i co robi?

W ostatniej części omówimy istniejące wariacje stanowisk w IT. Począwszy od zwykłego „Informatyka w urzędzie”, poprzez Programistów, Testerów, Administratorów, Web Designerów, Specjalistów UX, a skończywszy na DevOpsach
i Site Reliability Engineer nauczysz się identyfikować technologie i umiejętności wymagane na danym stanowisku.

Cena i zapisy

Aktualnie nie prowadzimy naboru na kurs Vademecum IT. Jeśli jednak interesuje Cię wzięcie udziału w szkoleniu, skontaktuj się z nami - zobaczymy, co da się zrobić! Warunkiem wystartowania grupy będzie zebranie minimum 8 chętnych uczestników.

bottom of page