Kurs DevOps Core

poziom średnio zaawansowany

edycja.png

9 EDYCJA

tryb zdalny | 69 godzin3999 zł

DevOps.png

Zostań inżynierem DevOps!

Kim jest i czym zajmuje się inżynier DevOps? Rola ta łączy ze sobą światy programistów (Dev) oraz administratorów (Ops), dzięki czemu jest w stanie ułatwić i przyspieszyć prace nad wdrożeniem nowych wersji oprogramowania. Jako inżynier DevOps będziesz odpowiedzialny m.in. za tworzenie automatyzacji budowania, testowania i w końcu wdrażania kodu w środowisku klienta (w tym w "chmurze"). Twoja praca umożliwi znacznie szybsze i efektywniejsze dostarczanie wartości klientowi niż było to możliwe przy dotychczasowych metodykach pracy.

 

Zapotrzebowanie na specjalistów DevOps jest już bardzo duże, a będzie tylko rosnąć wraz ze zwiększaniem się ilości firm, które zdecydują się wdrożyć metodyki zwinne oraz praktyki DevOps w swoje struktury. Dodatkowo najlepsi mogą liczyć na zarobki porównywalne lub wyższe niż programiści.

Dołącz do drużyny DevOps Core! Czeka na Ciebie 69 godzin praktycznej nauki w trybie zdalnym, stanowiących esencję narzędzi wykorzystywanych w pracy na stanowisku inżyniera DevOps, takich jak Docker, Jenkins czy Terraform. Stwórz z nami funkcjonalny projekt CI/CD/CD i naucz się automatyzować proces budowania aplikacji.

 

Poziom średnio zaawansowany: wszystkie narzędzia zawarte w zakresie poznasz od podstaw - oznaczenie poziomu trudności wynika przede wszystkim z wymaganej wiedzy i umiejętności. Kurs przeznaczony jest dla Ciebie, jeśli miałeś już styczność z zagadnieniami branży IT. 

Ścieżka DevOps - dlaczego warto?

 • DevOps staje się najpopularniejszą metodyką zwinną w zespołach tworzących oprogramowanie.

 • Zapotrzebowanie na specjalistów DevOps jest niezmiennie duże, a będzie jeszcze większe wraz z adaptacją metodyk DevOps przez kolejne firmy z branży.

 • Jako specjalista DevOps będziesz korzystał z najnowszych i najpotężniejszych narzędzi do automatyzacji pracy programistów, administratorów i testerów.

 • Rozwój DevOpsa jest w zasadzie nielimitowany, a praca jest ciekawa, rozwijająca i wymagająca zaangażowania, przez co daje ogromną satysfakcję.

 • Mniejsza konkurencja na rynku pracy, w stosunku do programistów, bądź administratorów.

date.png

Termin najbliższego kursu: 26.01 - 18.03.2022

sand.png

Ilość godzin: 69h, zajęcia praktyczno – teoretyczne

group2.png

Wielkość grupy: maksymalnie 12 uczestników

book.png

Prowadzący: kurs w całości prowadzony przez aktywnych, branżowych praktyków z doświadczeniem w nauczaniu

clock.png

Tryb kursu: kurs zdalny wieczorowy, 3 razy w tygodniu, 17:30 – 20:30 (poniedziałki, środy i piątki)

place.png

Miejsce szkolenia: Wideokonferencje na platformie Zoom

laptop.png

Wymagania sprzętowe: 

 • własny komputer* - wymagania minimalne: procesor intel i5 (lub odpowiednik), 8GB pamięci RAM, system operacyjny Windows (7 lub wyższy) lub Linux**.

 • zestaw słuchawkowy z mikrofonem i kamerka internetowa

*Preferowany prywatny - komputery korporacyjne  często posiadają ograniczenia utrudniające udział w zajęciach

**Istnieje możliwość korzystania z komputera macOS - pamiętaj jednak, że nie udzielamy wsparcia w przypadku ewentualnych problemów technicznych!

Irek Strózik 2.jpg

Ireneusz Strózik

twórca i prowadzący kursu

Współzałożyciel Panda Academy, a także współtwórca i prowadzący kursów o tematyce DevOps. Zawodowo – doświadczony DevOps, a od kilku lat manager teamu DevOpsowego i SRE. Posiada obycie w pełnym spektrum pracy zespołu IT - od rekrutacji kandydatów po tworzenie architektury. Prywatnie futurolog, wielki fan Sci-Fi, miłośnik gier planszowych i komputerowych.

Krzysztof_S.jpg

Krzysztof Stawik

twórca i prowadzący kursu

Współzałożyciel Panda Academy, a także współtwórca i prowadzący kursów o tematyce DevOps. Porzucił zawód akustyka aby zgłębiać tajniki wiedzy IT. Zawodowo realizuje się na dwóch frontach: oprócz Pandy pracuje jako DevOps-kontraktor w dużej, międzynarodowej korporacji. Pełnoetatowy tata.

Hubert Stasiuk.png

Hubert Stasiuk

trener Java, Maven

Trener programowania z wieloletnim doświadczeniem w branży. Certyfikowany programista Oracle z Java 11 oraz MongoDB. Specjalizuje się w budowaniu oraz rozwoju warstw backendowych w systemach webowych. Związany z obszarami bankowości inwestycyjnej oraz                e-Commerce. W wolnych chwilach miłośnik sportowego trybu życia.

Witold Sławko.png

Witold Sławko

trener AWS, Terraform

Trener z certyfikatami "AWS Architect Associate" oraz "HashiCorp Terraform Associate". Projektuje i implementuje rozwiązania w chmurze AWS w oparciu o praktyki IaC (Terraform). Wcześniej naukowiec, zajmujący się obrazowaniem rezonansu magnetycznego mózgu. Obecnie Inżynier DevOps, skupiający się na rozwoju dobrych praktyk CI/CD. Zagorzały Linuxowiec i miłośnik Open Source. Wszystko zrobi nie wychodząc z terminala. W wolnych chwilach majsterkuje przy Raspberry Pi.

Mateusz Wocka.jpg

Mateusz Wocka

trener Docker, Kubernetes

Inżynier DevOps, na co dzień wspierający projekty oparte na metodykach DevOps implementując oraz projektując najlepsze rozwiązania w zakresie CI/CD, kontenerów, IaC oraz chmur obliczeniowych. Interesuje się cyberbezpieczeństwem, sieciami oraz rozwiązaniami firmy RedHat. Wielki fan książek "Projekt Feniks" oraz "Projekt Jednorożec" autorstwa Kima Gene.

Zagadnienia

Systemy kontroli wersji
 

Narzędzia:

 • Git

 • GitHub

Korzystając z systemów kontroli wersji, zarówno z poziomu linii komend jak i interfejsu graficznego, dowiesz się jak optymalnie organizować i zarządzać kodem oraz jego wersjami.

 

Continuous Integration

Narzędzia:

 • Maven

 • Jenkins

 • Testy jednostkowe oraz automatyczne

 • Artifactory

W tym dziale poruszona zostanie tematyka automatyzacji procesu wytwarzania aplikacji (Continuous Integration). Poznasz różne rodzaje testów wraz z ich umiejscowieniem w procesie budowy i dostarczania aplikacji. Konfigurując Artifactory poznasz różne rodzaje repozytorium. Nauczysz się integrować poszczególne etapy oraz narzędzia w jeden łańcuch procesów przy użyciu Jenkinsa.


Konteneryzacja oraz mikroserwisy
 

Narzędzia:

 • Docker

 • Kubernetees

Poznając Dockera i Kubernetees przyjrzysz się jak działa konteneryzacja i dlaczego jest ona tak ważna dla nowoczesnej architektury oprogramowania opartej o mikroserwisy.

Automatyzacja tworzenia infrastruktury
 

Narzędzia:

 • Amazon Web Services (AWS)

 • Terraform

 • Ansible

Podczas zajęć będziesz miał okazję wdrożyć koncepcję infrastruktury jako kodu. Zapoznasz się z obecnie najbardziej popularną chmurą obliczeniową - Amazon Web Services. Następnie nauczysz się wykorzystywać popularne narzędzia wspomagające automatyzację procesu tworzenia infrastruktury oraz stworzysz kod pozwalający na podstawową konfigurację serwera.

Czego wymagamy?

linux.png
web.png

Znajomość systemu Linux na poziomie podstawowym:

 • poruszanie się w konsoli

 • operacje na plikach

 • operacje na własnościach i uprawnieniach

 • logi

 • instalacja i usuwanie paczek

 • znajomość operatorów logicznych

 • podstawy skryptów

readme.png

Znajomość podstaw sieci komputerowych:

 • systemy binarne

 • TCP/IP

 • adresy, porty, sockety

 • protokoły

 • podstawowa administracja sieciami

book.png

Język angielski na poziomie średniozaawansowanym

laptop.png

Podstawowa znajomość zagadnień programistycznych (klasy, pętle, operatory logiczne) 

study.png

Chęć do nauki!

Chcesz wziąć udział w kursie, ale brakuje Ci wiedzy z zakresu Linuxa i sieci? Nic straconego! Odpowiednie umiejętności nabędziesz podczas kursu Linux i sieci komputerowe, które stanowii prework dla kursu DevOps Core!

linux i sieci.png

Przebieg rekrutacji

Krok 1: Zarezerwuj miejsce poprzez formularz rekrutacyjny - otrzymasz od nas potwierdzenie drogą mailową.

Krok 2: W mailu z potwierdzeniem znajdziesz link z zaproszeniem do pandowego serwera w komunikatorze Discord - po wybraniu odpowiedniej roli na kanale powitalnym #welcome czeka na Ciebie zestaw pytań rekrutacyjnych z 4 kategorii: Linux, sieci komputerowe, programowanie oraz wiedza ogólna z IT.

Krok 3: Nasi mentorzy sprawdzą Twoje odpowiedzi i wrócimy do Ciebie z feedbackiem - dowiesz się, czy naszym zdaniem poradzisz sobie z kursem bez problemu, czy też przyda się odświeżenie lub uzupełnienie wiedzy z danego zakresu.

 

Krok 4: Dopełnienie formalności przed rozpoczęciem kursu.

Uwaga: obowiązuje kolejność zgłoszeń!

Cena i zapisy

Kurs w trybie online w cenie 3999 zł!

 • Wystawiamy faktury VAT 

 • Możliwość rozbicia płatności na 2 lub 3 raty 0% w ramach umowy

Co otrzymasz w cenie kursu?

 • 69 godzin zajęć na żywo

 • Wsparcie doświadczonych mentorów

 • Autorskie materiały szkoleniowe w postaci prezentacji

 • Dostęp do dedykowanego kanału w komunikatorze Discord

 • Certyfikat ukończenia szkolenia DevOps Core

Jesteś zainteresowany udziałem? W takim razie wypełnij formularz zapisów na kurs DevOps Core  - zarezerwujemy miejsce i skontaktujemy się z Tobą w celu dopełnienia formalności!

DevOps.png

Przydatne linki:

Opinie absolwentów kursu

Bardzo dobrze mi się uczyło podczas szkolenia Linuxa i Devcora. podoba mi się to rozwiązanie z kamerkami co daje w dzisiejszych okolicznościach Covidu namiastkę normalności i normalnej interakcji z ludźmi co też przekłada się na lepsza naukę. Byłam prawie na każdych zajęciach i musiało być coś naprawdę ważnego żebym się spóźniła bo żebym opuściła zajęcia nie brałam tego pod uwagę. Zajęcia były naprawdę dobrze prowadzone, Panowie znają się na swojej pracy i pomagają w nieoczekiwanych problemach które właściwie zawsze się pojawiają. Ale to nawet lepiej bo wtedy więcej można się nauczyć również od siebie nawzajem.

Iwona, kursy DevOps Core oraz Linux i sieci komputerowe